strona główna wydarzenia V Festiwal tetatrów dziecięcych
V Festiwal tetatrów dziecięcych Drukuj Email
środa, 19 maja 2021 12:17

V Festiwal Teatrów dziecięcych – 2021

Nadszedł czas na podsumowanie V Festiwalu Teatrów Dziecięcych organizowanego przez Gminne Przedszkole w Rogowie.

Organizatorki festiwalu wysłały zaproszenia do wzięcia w udziału w wyżej wymienionej imprezie do 12 zaprzyjaźnionych przedszkoli w województwa łódzkiego.

Chęć wzięcia udziału w przeglądzie teatralnym potwierdziły cztery placówki:

Przedszkole Miejskie 233 w Łodzi

Niepubliczne Przedszkole im. Marty Robin w Olszy

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyłęku Dużym

Gminne Przedszkole w Rogowie

Organizacja festiwalu z przyczyn wszystkim znanych była utrudniona i znacznie różniła się od poprzednich edycji. A mianowicie nie było możliwości gościć w naszych murach wspaniałych, małych artystów. Tym razem nauczycielki poszczególnych przedszkoli w swoich placówkach przygotowywały przedstawienie, które następnie nagrały i przesłały do nas – organizatorów. Jednym słowem konkurs odbył się on-line. Jednak cele festiwalu są niezmienne, czyli zależy na głównie na:

• Rozwijaniu potrzeb i zainteresowań kulturalnych
  • Zwiększaniu aktywnego uczestnictwa w kulturze
  • Pobudzaniu twórczej aktywności dzieci
  • Wymianie doświadczeń pedagogicznych dotyczących działań w ramach dziecięcych zespołów teatralnych
  • Wymianie pomysłów i doświadczeń w ramach prezentacji teatralnych
  • Zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości z dziedziny wiedzy o teatrze, scenografii, muzyce,

Jury zapoznało się z przesłanymi przedstawieniami. Zostały one również udostępnione szerszej publiczności, czyli zostały umieszczone na facebook Gminnego Przedszkola w Rogowie.

Obrady jury trwały długo, gdyż mali aktorzy spisali się wyśmienicie, dlatego każda występująca grupa teatralna zajęła I miejsce w V Festiwalu Teatrów Dziecięcych. Mali aktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty, które zostaną dostarczone do przedszkoli przez organizatorów festiwalu.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom, nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie dzieci do występów.

Mamy jednak nadzieję, iż za rok VI Festiwal Teatrów Dziecięcych będzie mógł odbyć się w naszym budynku i zagości u nas jeszcze więcej grup teatralnych.

Poprawiony: czwartek, 20 maja 2021 12:31