strona główna grupy przedszkolne grupa 1 Zabawy "Oto ja" dla gr. 1
Zabawy "Oto ja" dla gr. 1 Drukuj Email
poniedziałek, 12 października 2020 09:57

1. Zabawa "Jesienny Model/Modelka".

Rodzic lub rodzeństwo przedszkolaka pełni rolę modelki lub modela. Przedszkolak uważnie przygląda się modelowi. Zamyka oczy a w tym czasie model dokonuje zmiany w wyglądzie - zdejmuje, zakłada lub przemieszcza jeden z elementów stroju, np.: podwija rękawy koszuli, rozwiązuje sznurowadła, zakłada czapkę lub szalik, zakłada kalosze, rozkłada parasolkę itp. Przedszkolak każdorazowo opowiada co zmieniło się w wyglądzie modela. Można nawiązać do jesiennej pogody i podkreślić znaczenie cieplejszego ubioru.

2. Rymowanka - To jest Ania.

Rodzic recytuje rymowankę, ilustrując ją szmacianą lalką. Dziecko powtarza słowa, wskazuje wymieniane części ciała u siebie.

To są Ani rączki, a to nóżki jej,

tutaj ma paluszki,

w każdej rączce pięć.

To Ani sukienka, a to buty jej.

Ania się uśmiecha.

Ania żegna się.

3. Praca plastyczna - "Jesienna fryzura".

Potrzebne będą - karton z narysowaną głową, klej, liście.

Smarujemy klejem okolice głowy, naklejamy kolorowe liście, tworząc niepowtarzalne jesienne fryzury.