strona główna wydarzenia Psycholog- ,,Twórczo z dzieckiem"
Psycholog- ,,Twórczo z dzieckiem" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 29 maja 2020 08:38

 

 

Twórczo z dzieckiem

 

Czerwcowe święto naszych pociech skłania nas do refleksji nad potrzebami dzieci. Zastanawiamy się czego im życzyć, czego chcą i oczekują od nas. Podarowujemy wymyślne prezenty, o których przecież marzą. A tak naprawdę przede wszystkim potrzebują nas i poświęconego im CZASU. W tym zawiera się nasza uwaga, skupienie i chęć prawdziwego poznania każdego z nich. Tego dnia  na chwilę przystańmy, spójrzmy na własne dzieci, pomyślmy jak najlepiej go spędzić z nimi i dla nich.

Mój pomysł na ten dzień to przeprowadzenie wywiadu z dzieckiem (pytania dowolne). Można go spisać i zostawić jako pamiątkę do otworzenia za kilka lat albo nagrać, jeśli tylko się zgodzi. Jednak pomysłów jest całe mnóstwo: może wspólne gotowanie, wyjazd na wycieczkę w ustronne miejsce? A może nauczymy naszą pociechę czegoś, czego jeszcze nie potrafi (jazda na wrotkach, rowerze, pieczenie ciastek, pizzy?). Cokolwiek by to było najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu, rozmowa, obecność, chwile poświęcone tylko dziecku. Przede wszystkim na takich momentach i rozmowach budujemy relację z nim na całe życie. Dlatego gorąco zachęcam: bądźmy aktywnie i twórczo razem jak najczęściej!

Aneta Szymańska-Klepacz

 

 

A to życzenia wierszowane dla dzieci mojego autorstwa
"Drogie Dzieci!
Pięknie składam Wam życzenia
Setki marzeń, ich spełnienia
Ten wesoły dzień czerwcowy
Niech wygoni wszystkie stwory
Strachy, leki i udręki
A zaprosi do Was dźwięki
Stu melodii, zabaw, słońca
I tak zawsze już, bez końca!"


Poprawiony: piątek, 29 maja 2020 08:39