strona główna wydarzenia Zabawy w czasie wolnym z rodzicami- zajęcia dla 5, 6 latków.
Zabawy w czasie wolnym z rodzicami- zajęcia dla 5, 6 latków. Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 maja 2020 07:52

1.Zabawa muzyczno -ruchowa ze Świeżakami https://www.youtube.com/watch?v=Vq4LxW6QX7I

2. Zabawa „Co możemy robić z mamą i tatą ” – dziecko  losuje różne przedmioty, następnie  podaje swoje pomysły, co można z danym przedmiotem razem z rodzicami robić, pilot, piłka, łyżka, książką, garnek. (Z tatą  możemy grać w piłkę. Z mamą możemy oglądać bajkę. Z mamą można gotować kompocik itp.)

 

3. Słuchanie wiersza J. Koczanowskiej  ,, Mama i Tata’’.

https://www.youtube.com/watch?v=kacDeA0UeNI

4. Rozmowa na temat wiersza. R pyta: O jakich osobach była mowa w wierszu? Kim dla dzieci są mama i tata? Za co kochamy mamę i tatę? Co robimy z rodzicami? Za co dziecko  dziękuje rodzicom?

5. Wykonanie plakatu na temat: „Co robimy w wolnym czasie?”.Pochwalcie   się swoimi pracami przysyłając zdjęcie.

6. Zabawa słuchowa-„ Co słyszysz”. Rodzic sylabizuje wyrazy: ma-ma, ta-ta- itp. dziecko mówi jaki wyraz usłyszało. Globalne czytanie wyrazu: mama, tata i inne.

7. Zabawa „Praczki”- zabawa rytmiczna z elementem pląsu. Aktywizowanie dziecka do wypowiedzi, kształcenie umiejętności logicznego dobierania słów, rozwijania wyobraźni utrwalania lewej i prawej ręki: https://www.youtube.com/watch?v=IPFcOOG7W3M

 

Dla chętnych :oto kilka propozycji dodatkowych zabaw z rodzicami:


Zagadki rysunkowe. Tworzenie nazw sportowców i sportów od nazw przedmiotów używanych w danym sporcie. Duży karton, czarny mazak. R. wykonuje czarnym mazakiem schematyczny rysunek ludzika uprawiającego dany sport, np. sztangisty podnoszącego sztangę. Prosi dzieci o podanie nazwy przedmiotu, którego używa sportowiec, a następnie nazwy sportowca i sportu, jaki uprawia. Po każdej zagadce dziecko mówią, jaki rodzice uprawiają dany sport lub czy np. interesują się nim i oglądają go w telewizji. Przykłady: sztanga – sztangista – podnoszenie ciężarów piłka – piłkarz – piłka nożna piłka do koszykówki – koszykarz – koszykówka narty – narciarz – narciarstwo rower – kolarz – kolarstwo

„Odgadnij co robi mama? „– rodzic naśladuje ruchem czynność, dziecko odgaduje, propozycje •Pierze, •Gotuje, •Sprząta, •Bawi się ze mną, •Robi zakupy, •Przytula mnie i całuje, •Czyta książeczki,

 

Zabawa językowa .Dziecko siada naprzeciw Rodzica turla piłkę i mówi. – Co lubię robić z mamą, a co – z tatą. Łączenie czasowników z rzeczownikami. Mała miękka piłeczka. Dzieci siedzą w kole. Przekazują sobie małą miękką piłeczkę. Mówią, co najbardziej lubią robić z mamą. Formułują pełne zdania, łącząc czasownik z rzeczownikiem, np. Lubię ze swoją mamą oglądać książki, chodzić na spacery, jeździć na rowerze. Gdy przedmiot wróci do R., ta przekazuje piłeczkę w drugą stronę. Tym razem Rodzic wypowiadają się na temat tego, co lubią robić z  dzieckiem.

 

Zabawy i ćwiczenia sportowe :https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4.

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2020 08:01