strona główna wydarzenia Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Drukuj Email
czwartek, 30 kwietnia 2020 07:39

E. Stadtmüller

Kim jesteś?

Czy wiesz, kim jesteś? – To oczywiste!

Co ci jest bliskie? – Znaki ojczyste.

Ojczyste barwy – biało-czerwone.

Ojczyste godło – orzeł w koronie.

Ojczyste w hymnie mazurka dźwięki,

no i stolica – miasto syrenki.

I jeszcze Wisła, co sobie płynie:

raz po wyżynie, raz po równinie,

i mija miasta prześliczne takie…

– Już wiesz, kim jesteś?

– Jestem Polakiem.

Zapraszamy Was dzisiaj do wzięcia udziału w wirtualnej akademii z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Sięgnijcie do swoich wspomnień, kiedy to zawsze na koniec kwietnia najstarsi koledzy przychodzili do przedszkola ubrani na galowo. Zapraszali nas wszystkich na dużą salę czy w starym czy w nowym przedszkolu. Recytowali piękne wiersze patriotyczne i śpiewali pieśni patriotyczne, przypominające nam o ważnych dla Polaków wydarzeniach z historii naszego kraju. O uchwaleniu najważniejszego dokumentu w państwie, czyli konstytucji. Zapraszali nas do wspólnego śpiewu hymnu narodowego podczas wciągania flagi państwowej, której święto przypada 2 maja. Prezentowali własnoręcznie przygotowane flagi. W prostych słowach i znaczących gestach łączyliśmy się biało - czerwoną nicią patriotyzmu.

Dzisiaj tę nić biało - czerwoną przesyłam Wam drogą internetową.

Świętujcie w domach. Bądźcie dumni, że jesteście Polakami!

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 07:41