strona główna wydarzenia Dzień książki- zajęcia dla wszystkich grup przedszkolnych .
Dzień książki- zajęcia dla wszystkich grup przedszkolnych . Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 07:10

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie… Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Stąd też pomysł na kilka zabaw związanych z książkami.

Poniżej wstawiam wam link do prezentacji związanej z dniem książki :

Z prezentacji dowiecie się m.in:

* Jak powstaje książka;

*Posłuchacie różnych piosenek o książce

* Będziecie mogli odgadnąć poszczególne postacie z bajek

*Jak wykonać własną zakładkę do książki

* A także posłuchacie bajki w formie online

Zatem zapraszam was dziś do wspólnej zabawy.

Na początku omówimy sobie budowę książki. Przyjrzyj się obrazkowi , czy znasz któreś z tych elementów?

A teraz weź do rączki swoją ulubioną książeczkę i porównaj jej budowę z tą przedstawiona na ilustracji.

Czy Twoja książka ma te same elementy ?

Poniżej wstawiam wam wiersz pt. „Smutna książeczka”. Drodzy rodzice przeczytajcie proszę ten tekst dzieciom. Wiersz ma na celu ukazać niewłaściwy sposób korzystania z książek

„Smutna książeczka”

Pewnego dnia ze swej półeczki,
skoczyły na ziemię wszystkie książeczki.
Razem tańczyły, razem śpiewały,
I bardzo dobrze się rozumiały.
Lecz jena książeczka w kącie została,
taka samotna i taka mała.
Bo wczoraj Basia, jedna z dziewczynek,
karteczki z niej powyrywała
i długopisem strony popisała.
Cichutko w kącie książeczka płakała,
bo do czytania się nie nadawała.
Pamiętajcie zatem dzieci kochane,
że książeczki chcą i lubią być szanowane.

Zapraszam was teraz do zabawy ruchowej. Urządzimy sobie małe wyścigi z książką na głowie. Poproś , by do zabawy dołączyło się rodzeństwo lub rodzice.  Stwórzcie sobie początek i koniec trasy. Ustawcie się równo na STARCIE i na hasło „GO” ścigamy się z książką na głowie ???? Jednak, aby uszanować nasze książki, zamiennie możemy użyć starego zeszytu.

Przygotowałam dla was również prezentację multimedialną, z której dowiecie się, w jaki sposób korzystać z książek. Link wstawiam wam poniżej.

Na koniec zapraszam was do stworzenia własnej książki, o tematyce takiej jakiej chcecie ????

Poniżej wstawiam link do materiałów do wykonania własnej książeczki.

Jeśli komuś uda się wykonać książeczkę, proszę podzielcie się nimi wysyłają zdjęcia na e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2020 08:59