strona główna wydarzenia Światowy Dzień Zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:24

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

Warto, abyśmy w obecnej sytuacji zwrócili szczególną uwagę na własne zdrowie.

To jest też dobra okazja do rozmowy z dzieckiem i kształtowania zdrowych nawyków.

Dlatego dzisiaj proponujemy dodatkowe zabawy dla wszystkich naszych przedszkolaków i rodziców.

Jednocześnie Wszystkim życzymy

dużo zdrowia fizycznego i psychicznego

do przetrwania w dzisiejszych czasach Wiecie Czego.

#Będzie Dobrze

1. Co jest nam potrzebne do zdrowego stylu życia obrazuje plakat. Niech

przedszkolak mały, duży sam opowie co przedstawiają obrazki. Należy

podkreślić, że wszystkie wymienione elementy stanowią całość. Od nich

wszystkich zależy nasze dobre zdrowie.

2. Wiersz "Na zdrowie" świetnie podsumuje wcześniejszy plakat.

Kiedy Rodzic będzie czytał, dziecko może naśladować wymieniane czynności.

„ Na zdrowie”  B. Lewandowska

Doktor rybka niech nam powie
Jak należy dbać o zdrowie!
Kto chce prosty być jak trzcina,
Gimnastyką dzień zaczyna!
Całe ciało myje, co dzień
Pod prysznicem, w czystej wodzie.
Wie, że zęby białe czyste
Lubią szczotkę i dentystę!
Pije mleko, wie, że zdrowo
Chrupać marchew na surowo.
Kiedy kicha, czysta chustka
Dobrze mu zasłania usta.
Chcesz, to zobacz, jak jeść jabłka
na obrazku bez zarazków.
Rób tak samo, bo chcesz chyba
Taki zdrowy być jak ryba.

3. Piramida żywieniowa pokazuje nam co i w jakiej ilości powinny jadać dzieci i młodzież.

Przyjrzyjcie się tej piramidzie. Z białego kartonu, który jest prostokątem zróbcie trójkąt. Młodszym dzieciom na pewno pomogą rodzice.

Z gazet powycinajcie różne produkty, naklejcie na karton i zróbcie własną piramidę.

Czy w waszej diecie znajdują wszystkie wymienione produkty?

Czy Wasz styl życia uwzględnia ruch, odpowiednio długi sen ?

zastanówcie się co robicie dobrze a co możecie jeszcze poprawić

dla własnego zdrowia

Pamiętajmy, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Żeby być zdrowym i mieć dużo siły musimy się zdrowo odżywiać, dlatego też przygotujemy sobie dzisiaj wielkanocne, zdrowe kanapki. :) Zamienimy się dziś w prawdziwych master szefów !

Pamiętajmy, że nawet tak prosta czynność jak wykonanie kanapek wymaga od nas tego byśmy byli uważni. Dlatego poprośmy naszych rodziców o to , by pokroili nam warzywa, a resztą jesteście w stanie zrobić sami lub z niewielką pomocą rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa. ! Więc przechodzimy do naszego kulinarnego kącika i zaczynamy !

Punkt 1:  przygotujcie sobie wszystkie te produkty, z którymi macie ochotę zjeść nasze wiosenne kanapeczki,

Punkt 2:  Tworzymy wiosenny twarożek ze szczypiorkiem. Do tego będziemy potrzebować : szczypiorku, soli, pieprzu, jogurtu i naszego ulubionego białego sera.

* kroimy szczypiorek na drobne kawałki,

*biały ser rozdrabniamy widelcem i dodajemy jogurtu

*wszystkie składniki ze sobą mieszamy

Punkt 3: Pieczywo- podstawa każdej kanapki. Wybieramy nasze ulubione, ale pamiętajcie, że najzdrowsze pieczywo to pieczywo żytnie , które da nam energię na wiele godzin zabawy. A do pieczywa oczywiście masło- ale też w niedużych ilościach :)

Punkt 4: Prosimy rodziców o to, aby pokroili nam nasze ulubione warzywa, lub w przypadku starszaków staramy się to zrobić samodzielnie ale pod okiem kogoś dorosłego.

Punkt 5: Tworzymy kanapki z ulubionych składników. Oto moja propozycja :)

A tak prezentuje się talerz szczęścia ! No i nie zapomnijmy o herbacie ! Smacznego kochani !

W związku z tym, że zbliża się Wielkanoc wasze kanapki mogą przyjąć różnorodne formy i kształty. Możecie stworzyć zajączka wielkanocnego, Baranka czy marchewkę. Jeśli wam się uda, proszę podzielcie się z nami waszymi tworami, a my na pewno zamieścimy je na naszej stronie internetowej. Zdjęcia możecie wysyłać na podany adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pozdrawiamy was cieplutko !

Poprawiony: wtorek, 07 kwietnia 2020 11:56