strona główna wydarzenia Wiosenne kwiaty - 3-4 latki
Wiosenne kwiaty - 3-4 latki Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 marca 2020 12:54

Witam serdecznie i zapraszam do wspólnej zabawy :-)

 

1. "Coraz cieplej" - masażyk wg Beaty Gawrońskiej.

Dobieramy się w parę (dziecko+rodzic). Rodzic staje za plecami dziecka. Rysuje na plecach podane wzroki /podpowiedzi są przy wierszu/ wymawiając jednocześnie podane niżej słowa wiersza. Powtórzyć czynność. Zmiana - rodzic powoli czyta wiersz, a dziecko rysuje na plecach rodzica.

Słonko świeci na niebie,                            Rysowanie palcem koła,

Uśmiecha się do ciebie,                             Rysowanie palcem uśmiechu /półkola

Topią się sopelki                                       Rysowanie opuszkami palców obu rąk linie z góry pleców na dół

Kapią z nich kropelki: kap, kap, kap.            Pukanie opuszkami wszystkich palców po całych plecach.

 

2. "Kolorowa wiosna" - kliknij link https://www.youtube.com/watch?v=rANDOonihZg i obejrzyj film pokazujący kwiaty kwitnące wczesną wiosną. Spróbuj zapamiętać ich nazwy i wygląd /szczególnie: przebiśnieg, sasanka, zawilec, krokus/.

3. "Czytanie globalne" - Rodzicu, przeczytaj wraz z dzieckiem nazwy kwiatów pod obrazkami, a następnie poproś dziecko, aby podzieliło ją na sylaby z jednoczesnym klaskaniem /kro-kus, sa-san-ki, za-wi-lec/


4. "Krokus" - zabawa rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową.

Rodzicu jeżeli możesz to wydrukuj obrazek krokusa. Jeżeli nie masz drukarki to możesz przerysować rysunek (dziecko może też palcem wodzić po ekranie, ale wtedy nie pokoloruje obrazka).


5.Usprawnianie umiejętności liczenia - o jeden element więcej, o jeden element mniej.


 

6. Praca plastyczna "Hiacynt"

Kliknij link https://ekodziecko.com/wiosenne-hiacynty-z-kolek - otrzymasz instrukcję jak krok po kroku zrobić z papieru Hiacynt.

Jeśli podejmiesz wyzwanie to odeślij zdjęcie swojej pracy na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (nie zapomnij napisać kto wykonał pracę).

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2020 11:33