strona główna wydarzenia Kalendarz pogody- zajęcia dla 5-6 latków.
Kalendarz pogody- zajęcia dla 5-6 latków. Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 11:59

1. Zabawa dydaktyczna „ Kalendarz pogody” – zapoznajemy się z wyglądem planszy i jej przeznaczeniem , próbujemy samodzielnie opowiadać na czym polega uzupełnienie kalendarza – rozwijanie twórczego myślenia.

2.Zabawa z chustę animacyjną . Na hasło: pada deszcz- dzieci chowają się pod chustą, ale nie puszczają rąk. Na hasło: świeci słońce – dzieci wachlują się, machając w górę i w dół . Powtórzenie zabawy kilka razy.

3.Zabawa dydaktyczna Słońce, chmury i deszcz – poznajemy symbole znaków synoptycznych i ich przeznaczenie – wzbogacenie słownictwa, rozumiemy symbole graficzne, uczymy się odczytywać prognozę pogody i dopasowywać odpowiedni znaczek.

4.Zabawa rozwijająca wrażliwość słuchową „Jaka będzie pogoda?”- słuchamy prognozy pogody nagranej z TV – rozmawiamy o tym, co zostało przepowiedziane na najbliższe dni, rozwijamy kompetencje językowe, ćwiczymy uważne słuchanie.

Jaką prognozę słyszeliśmy na najbliższe dni? Wykonanie swojego kalendarza pogody i zaznaczanie na nim w danym dniu pogody.

Na zakończenie trochę ruchu: „Gimnastyka dni tygodnia” I. Dziubak

W poniedziałek dwa podskoki

Wtorek lubi kroki w boki

Środa robi dwa kółeczka