strona główna wydarzenia JĘZYK ANGIELSKI MATERIAŁY
JĘZYK ANGIELSKI MATERIAŁY Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 25 marca 2020 11:00

Temat: THE WEATHER-POGODA

Zabawa ruchowa

It’s raining!

Do tej zabawy potrzebna jest jedynie parasolka. Na samym początku, przy wprowadzaniu słownictwa, ustalamy z dziećmi gesty, które będą przyporządkowane do każdego rodzaju pogody, np. sunny – “wkręcamy żarówki”, windy – wyciągamy ręce do góry i machamy nimi na boki itp. Dzieci chodzą po pokoju, słuchając tego, co mówi rodzic, który stoi na środku i trzyma w ręku złożoną parasolkę. Do każdego rodzaju pogody, dzieci wykonują odpowiednie ruchy, jednak kiedy rodzic wypowie słowa It’s raining, rozkładając parasol, wszystkie podbiegają do niego i “chowają” się przed deszczem.
Bawcie się dobrze :)) have fun :)
link do piosenki:

Poprawiony: środa, 25 marca 2020 11:01