strona główna wydarzenia Dzień pszczoły
Dzień pszczoły Drukuj Email
czwartek, 12 marca 2020 13:24

W przedszkolu każda z grup obchodziła Dzień Pszczoły . W tym dniu przedszkole zamieniło się w pasiekę. W salach brylowały pszczoły, motyle , trzmiele czyli owady zapylające kwiaty. Oprócz świetnej zabawy w przebraniach pszczół przedszkolaki w każdej grupie miały możliwość wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych życiu pszczół i innych owadów zapylających kwiaty. Pani Joanna Sitkiewicz dla każdej grupy przygotowała pokazy multimedialne , podczas których dzieci poznały budowę pszczół , ich zwyczaje , sposoby odżywiania i zapylania kwiatów . Dużą atrakcją była wystawa budowli i urządzeń pasiecznych . Dzieci mogły zajrzeć do środka ulu , przymierzyć strój pszczelarza . Dowiedziały się też o zdrowotnym znaczeniu miodu w życiu każdego człowieka. To były bardzo interesujące zajęcia. Na zakończenie każde dziecko samodzielnie tworzyło kwiatek , który zapyla pszczoła.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 13:36