strona główna wydarzenia SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 14 listopada 2012 14:01

 

14 listopada nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Celem spotkania było  utrwalenie i podsumowanie zdobytych wiadomości w zakresie Bezpieczna Droga do Przedszkola. Policjanci przypomnieli dzieciom  jak bezpiecznie należy uczestniczyć w ruchu ulicznym , a także jak zachowywać się w różnych sytuacjach , które mogą się wydarzyć. Przedszkolaki dowiedziały się  co należy robić w razie ataku groźnego psa, w sytuacji gdy nieznajomy zaczepia ich na ulicy bądź puka do domu. Policjanci omówili  także wygląd umundurowania oraz pokazali używane przez nich w pracy przedmioty takie jak: kajdanki, pałka policyjna, broń, gaz łzawiący. Największe zainteresowanie dzieci skupiło się na kamizelkach  jakie noszą policjanci. Nasi goście na prośbę przedszkolaków pozwolili chętnym dzieciom  założyć na siebie część umundurowania . Ważnym momentem spotkania była nauka splatania  dłoni i krycia  się przed atakiem psa . Teraz już każde dziecko wie  , że w razie ataku jakiegoś zwierzęcia powinno jak najszybciej przybrać postawę - żółwia. Specjalny splot paluszków , zasłonięcie rękoma głowy i uszu to sposób na przetrwanie ataku bez większego uszczerbku na zdrowiu.  Dzieci w nagrodę za aktywny udział w spotkaniu otrzymały od policjantów naklejki, maskotkę  oraz film edukacyjny . Najstarsze grupy dla gości w podziękowaniu przygotowały krótką inscenizacje wiersza o prawidłowym zachowaniu  na przejściu dla pieszych. Policjanci obiecali przedszkolakom ,że przy następnej wizycie dzieci będą mogły obejrzeć wóz policyjny , którym policjanci przyjadą do przedszkola.

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 10:56