strona główna wydarzenia 11 LISTOPADA w przedszkolu
11 LISTOPADA w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 listopada 2012 20:51

 

Grupa V i VI Gminnego Przedszkola w Rogowie uczciła ŚWIĘTO  11 LISTOPADA organizując  krótki apel z okazji tego święta. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane na galowo i w podniosłej atmosferze w pięknej scenerii barw narodowych  przedstawiły krótki program literacki we własnym wykonaniu. Słowami : "Witamy wszystkich gości , dzisiaj święto Polski , Dzień Niepodległości" recytując wiersze przypomniały historię naszego Narodu.  Nauczycielki w dostępny i zrozumiały sposób omówiły z dziećmi  najważniejsze fragmenty  historii  naszej Polski. Przybliżyły dzieciom postać Józefa Piłsudskiego , który poprowadził Polaków do wolności. Celem uroczystego Apelu było wzbogacenie wiedzy naszego najmłodszego pokolenia , kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich.
Obowiązkiem rodziny i przedszkola  jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.

"Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie..."

W tym uroczystym dniu dzieci z przedszkola ( gr.V, VI,IV,II )  zapaliły symboliczny znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przedszkolaki w tym dniu przed uroczystością z okazji Dnia Niepodległości organizowaną w Zespole Szkół w Rogowie miały możliwość obejrzenia dekoracji i  kostiumów , które zostały wykorzystane podczas uroczystości w Zespole Szkół w Rogowie , za co serdecznie dziękujemy:-)

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 10:51