Program AQUAFRESH Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 20:00

Nasze przedszkole ponownie przystąpiło do współpracy z firmą AQUAFRESH . II edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej  dla przedszkolaków " Akademia Aquafresh" koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej  dzieci w wieku przedszkolnym.Uczenie dzieci już od pierwszych lat mycia ząbków po każdym posiłku , a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie , jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.Nasze przedszkole w Programie Profilaktyki uwzględniło  działania mające na celu wdrażanie nawyków mycia zębów, dlatego też postanowiliśmy wziąć udział w II edycji w/w programu. Nasze doświadczenia pokazały ,że takie działania  pomagają dzieciom w młodszym wieku zrozumieć znaczenie dbania  o czystość zębów dla zdrowia człowieka.

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 11:10