strona główna wydarzenia Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 06:50

17 października 2019r. odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego, a także rodziców i zaproszonych gości. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy w życiu publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Po części artystycznej na scenę wkroczył zaprzyjaźnionym Magik Damatus , który przygotował dla naszych przedszkolaków pokazy iluzjonistyczne . Były znikające banknoty , łączące się metalowe koła , znikające kolory kółeczek , rozmnażające się  piankowe kuleczki  i wiele innych magicznych atrakcji.    Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci  po każdym przeczytanym przez Damatusa  zdaniu, powtarzały słowa: ,,przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie  słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową piłkę i bańki mydlane. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 07:07