strona główna wydarzenia Bal Jesieni i Święto Drzewa
Bal Jesieni i Święto Drzewa Drukuj Email
czwartek, 10 października 2019 17:56

BAL JESIENI  W PRZEDSZKOLU

W czwartek 10.X.2019r. w przedszkolu odbył się Bal Jesienny. W naszej pięknej kolorowej sali pojawiły się jesienne dekoracje , które odzwierciedlały tematykę spotkania. W strojach przedszkolaków przeważały jesienne barwy. Dzieci miały na głowach piękne korony z liści i owoców jarzębiny. Gdzieniegdzie pojawiały się grzybki , ptaszki , wilki, zajączki i inne leśne zwierzątka. W sali rozchodził się zapach jesiennych owoców, warzyw i roślin. To wszystko przygotowane było dla Gościa-  Pani Jesieni , którą dzieci powitały gromkimi brawami. Okazało się ,że Pani Jesień przygotowała dla przedszkolaków moc atrakcji . Były więc zagadki dla poszczególnych grup , a za prawidłową odpowiedź maluchy nagradzane były słodkimi ”grzybkami” .Pani Jesień zadbała także o edukację matematyczną. Jednym z zadań było jak najszybsze zebranie liści i przeliczenie ich. Przedszkolaki odnajdywały także ukryte przez Panią Jesień  dary jesieni m.in. kasztany, szyszki, jabłka z których każda grupa musiała zrobić zbiór w kolorowych szarfach. Dużo radości sprawiła dzieciom konkurencja przeznaczona dla nauczycielek . Ich zadaniem było obranie jabłka na czas , ale tak aby otrzymać jak najdłuższą skórkę. Maluchy z zamkniętymi oczami rozpoznawały nazwy warzyw i owoców za pomocą zmysłu smaku. Oj działo się działo dzisiaj w przedszkolu. Przed głównym balem – dyskoteką jesienną , wszystkie grupy z gracją zaprezentowały na scenie swoje stroje . Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła dzieci do tańca przy muzyce . Po szalonej zabawie , podczas odpoczynku dzieci obejrzały prezentację związaną tematycznie z Świętem Drzewa. Podczas pokazu przypomniały sobie zasady jakie obowiązują w lesie. Zrozumiały ,że drzewa są naszymi płucami i nie wolno ich wycinać , bo oczyszczają powietrze . Pogoda nam nie sprzyjała więc nie odbyło się tradycyjne sadzenie drzew w ogrodzie .Ale dzieci obiecały Pani Jesieni , że jeszcze w tym roku na terenie naszego pięknego dużego ogrodu zasadzą drzewka o które będą dbały.

Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 18:50