strona główna wydarzenia Ogólnopolska Akcja - Sprzątanie Świata
Ogólnopolska Akcja - Sprzątanie Świata Drukuj Email
piątek, 20 września 2019 09:58

20 września nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA . Spotkanie rozpoczęło się pokazem filmu , którego głównym tematem było segregowanie śmieci . Dzieci dowiedziały się jak ważne jest wspólne dbanie o środowisko . Góry śmieci zagrażają życiu nie tylko człowieka ale także zwierząt . Naszym wspólnym celem jest więc dążenie do segregacji śmieci , które w obecnych czasach wytwarzane są przez nas w milionach ton. Po obejrzeniu filmu dzieci wzięły udział w zabawie , której celem było przypomnienie w jaki sposób należy segregować śmieci , gdzie należy je wrzucać . Teraz już przedszkolaki wiedzą , że do niebieskiego kosza wrzucamy papier , do zielonego szkło , do żółtego plastikowe opakowania  , a do czerwonego metalowe. Dzieci wiedzą też , że inne odpady należy składować w czarnych pojemnikach , a odpady żywności składamy w tzw. pojemniku bio. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyliśmy uroczystą przysięgę ,  ze będziemy strażnikami porządku .

Poprawiony: piątek, 20 września 2019 10:35