strona główna wydarzenia IV FESTIWAL DZIECIĘCYCH TEATRÓW - ROGÓW 2019
IV FESTIWAL DZIECIĘCYCH TEATRÓW - ROGÓW 2019 Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 maja 2019 07:34

IV FESTIWAL DZIECIĘCYCH TEATRÓW - ROGÓW 2019 

Kontakt z szeroko pojętą sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka w tym dziecka. Teatr oraz zajęcia teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę ale w niesamowity sposób otwierają przed dziećmi nowe możliwości. Zabawa w teatr przełamuje lęki, buduje poczucie własnej osobowości, kształtuje i pielęgnuje poprawną mowę, rozwija wyobraźnię i intelekt, daje możliwość ciągłego obcowania w różnych grupach. Wcielając się w wybraną rolę  dziecko nakłada maskę , przeobraża się , wciela w zupełnie kogoś innego niż jest w rzeczywistości. Zabawy w teatr zmuszają do słuchania , opowiadania , komunikowania się . Wyrabiają  umiejętność poznawania drugiej osoby, której trzeba stawić czoło, zrozumieć, polubić. Uczą współdziałać w zespole, rozwijają twórczą wyobraźnię. Dziecko poprzez teatr poznaje samego siebie, nabiera do siebie dystansu i zaufania. Poprzez spontaniczne działania teatralne przedszkolak identyfikuje się z bohaterami ulubionych bajek, szybko staje się księżniczką, księciem lub inną postacią. Personifikuje przedmioty, nadaje im ludzkie cechy, przypisuje im ludzkie role. Zabawa w teatr przyczynia się do fizycznego rozwoju i uczy społecznych zachowań ,  relacji międzyludzkich, eliminuje egocentryzm, społecznie przystosowuje, wspomaga dojrzewanie i afirmację samego siebie-kształtuje wrażliwość własną i innych. Edukacja teatralna to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola.  Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez udział w scenkach teatralnych przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staję się wyrazista i melodyjna ,sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów , zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. Mając na uwadze propagowanie zajęć teatralnych wśród najmłodszych od 4 lat nasze przedszkole jest organizatorem Festiwalu Dziecięcych Teatrów , którego założeniem jest przede wszystkim zrealizowanie wyżej wymienionych  celów edukacji teatralnej. Tegoroczna edycja Festiwalu , który odbył się 9 maja  miała dla  nas  wielkie znaczenie , bowiem po raz pierwszy gościliśmy małych aktorów z zaprzyjaźnionych przedszkoli  na terenie naszego nowego budynku . W przestronnej kolorowej sali rekreacyjnej powstała scena teatralna na której swoje aktorskie umiejętności prezentowało około 120  dzieci m.in. z PM. Nr 233 w Łodzi, Niepublicznego Przedszkola Lalibu z Łodzi , Szkoły Podstawowej  w Przyłęku Dużym , Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Jeżowie .Widownia miała okazję obejrzeć przedstawienia m.in. o:  biednym wilku i przebiegłym Czerwonym Kapturku , Zaginionej Owieczce , Złotej Rybce, Ekologicznym Czerwonym Kapturku , przygodach niegrzecznej żabki , czterech porach roku itp. Jury po wszystkich występach miało ciężki orzech do zgryzienia , bo jak tu ocenić i wybrać zwycięzcę , gdy wszyscy uczestnicy fenomenalnie odegrali swoje role , a spektakle charakteryzowały się barwnością kostiumów i scenografii . Nikogo więc nie zdziwiło , że każda występująca grupa teatralna zajęła I miejsce za które otrzymała pamiątkowe dyplomy, a mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami i zestawem prezentów w postaci dyplomów, słodyczy, książeczek do kolorowania oraz różnych gadżetów otrzymanych od sponsorów. Mamy nadzieję ,że za rok w V  edycji Festiwalu Dziecięcych Teatrów będzie jeszcze więcej grup teatralnych .

Serdecznie dziękujemy wszystkim  sponsorom:

Moje Bambino

Organizacja odzysku - REBA

Rada Rodziców przy Gminnym Przedszkolu w Rogowie

Omega Studio Łódź

P.P.H.U. KRAM   -  Sklep spożywczo-przemysłowy  -  Grażyna i Tomasz Szusterowscy

MAC Edukacja

P.P.H.U. „SŁAMAR”s.c.  - PIEKARNIA  -  Sławomir Słaby , Marek Słaby

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2019 18:36