strona główna wydarzenia Święto Flagi i Konstytucji w przedszkolu
Święto Flagi i Konstytucji w przedszkolu Drukuj Email
wtorek, 30 kwietnia 2019 21:07

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych .Nasze  przedszkolaki 30 kwietnia 2019r. świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie - rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  . W swoim wystąpieniu dzieci przybliżyły wszystkim znaczenie tego święta w historii naszej ojczyzny. Przypomniały  tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1791 roku i wyjaśniły dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Podczas  uroczystości nie zabrakło biało- czerwonej flagi państwowej oraz  hymnu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przedszkolaki z grupy III zaprezentowały montaż słowno – muzyczny. Głównym celem spotkania  było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu  poczucie przynależności narodowej.

Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2019 21:39