strona główna wydarzenia Zapalenie znicza na Grobie Nieznanego Żołnierza
Zapalenie znicza na Grobie Nieznanego Żołnierza Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 października 2012 21:23

 

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Najstarsze grupy ( V i VI) pod hasłem "Tym którzy odeszli" - udały się na pobliski Grób Nieznanego Żołnierza i zapaliły znicze - światełko dla Zmarłych , symbol pamięci i wieczności . W ten sposób najmłodsi poznają nasze polskie tradycje , które każdy z nas pielęgnuje i przekazuje następnym pokoleniom.

Poprawiony: wtorek, 30 października 2012 21:52