strona główna grupy przedszkolne grupa 5 ,,Jestem Polakiem" grupa V cz.I
,,Jestem Polakiem" grupa V cz.I Drukuj Email
czwartek, 29 listopada 2018 17:15

„Jestem Polakiem”, to temat, który królował podczas zajęć w grupie V. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się wiele na temat swojej Ojczyzny. Przedszkolaki wysłuchały "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", która opisywała jak powstało nasze godło oraz co było pierwszą stolicą Polski. W czasie zabawy ,, Baczność – hymn Polski” dzieci przyjmowały prawidłową postawę podczas słuchania Hymnu  Narodowego. Podczas zajęć nie zabrakło również zabaw matematycznych w trakcie których dzieci ćwiczyły swoje umiejętności przeliczania i zapisywania cyfr. Poznaliśmy także godła i herby innych państw m.in. Francji, Austrii oraz wiele innych. Następnie dzieci miały za zadanie pokolorować godło Polski według podanego kodu. Podsumowaniem naszych zajęć była praca w grupach. Dzieci zostały oddzielone na trzy grupy. Każda z grup dostała elementy poznanej wcześniej legendy. Zadaniem przedszkolaków było ułożenie na kartonach elementów legendy, a następnie zaprezentowanie jej i omówienie jaki fragment legendy przedstawia ich praca. Zajęcia miały na celu rozbudzenie wśród przedszkolaków  iskry patriotyzmu i szacunku do Symboli Narodowych.