strona główna wydarzenia Święto Pieczonego Ziemniaka
Święto Pieczonego Ziemniaka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 09 listopada 2018 11:37

 

9 listopada w przedszkolu świętowaliśmy  Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest...  ziemniak. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od  wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne. 
Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat  potraw wykonywanych z  ziemniaków  ochoczo je wymieniając. 
Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków. Przedszkolaki obejrzały także pokaz multimedialny przybliżający im tradycję zbierania ziemniaków .
Zwieńczeniem zajęć było wykonanie cudaka z ziemniaka, gdzie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją.

 

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 12:46