strona główna wydarzenia Bal Jesieni i Święto Drzewa
Bal Jesieni i Święto Drzewa Drukuj Email
czwartek, 25 października 2018 21:18

25 października 208 r. w przedszkolu odbył się Bal Jesieni i Święto Drzewa . Impreza rozpoczęła się od:  Odczytania listu od Pani jesieni

Kochane dzieci to ja Pani jesień postanowiłam napisać do Was list. Słyszałam od Waszej Pani, że jesteście wielkimi miłośnikami przyrody i lubicie różne zagadki i zabawy. W związku z tym przygotowałam na dzisiaj wiele niespodzianek. Musicie więc wytężyć swoje wszystkie zmysły: dotyk, słuch, węch, wzrok, a na pewno poradzicie sobie.

Następnie odbył się :Jesienny pokaz mody

Na środku Sali nauczycielka rozłożyła dywan stworzony z kolorowych jesiennych liści, który stał się jesiennym dywanem wybiegu mody. Po perfekcyjnym pokazie mody odbył się jesienny quiz polegający na rozwiązaniu zagadek słownych .

• Mam długie uszy i zwinnie skaczę, zmykam przez pola gdy psa zobaczę ... (zając)
  • Najpierw ma pączki, lecz nie do jedzenia, które w listeczki potem zamienia ... (drzewo)
  • Brazowe futerko, mądre czarne oczy, szybko ucieka w las, kryjąc się w leśnej zboczy ... (sarna)
  • Są doniczkowe, są cięte, w pąkach lub rozwinięte, kolorowe główki mają, każdemu się podobają ... (kwiaty)
  • Ma gruby brzuszek i ogonek mały. Będzie pewnie z niego barszczyk doskonały (burak)
  • Rośnie w ogrodzie albo w polu i z tego właśnie słynie, że gdy ją kroisz to łzy Ci z oczu płyną (cebula)
  • Każdy z was odgadnie te zagadkę. Ma bielutki korzeń i zieloną natkę (pietruszka)
  • Dobra gotowana i dobra surowa. Choć nie pomarańcza to pomarańczowa . Kiedy za zielony pochwycisz warkoczyk i pociągniesz mocno, wnet z ziemi wyskoczy (marchewka)
  • Latem w ogrodzie wyrósł zielony. A zimą w beczce leży kiszony

Następnym punktem imprezy były smakowe zagadki polegające na odgadywaniu nazw warzyw /owoców  jesiennych za pomocą smaku. Największe zainteresowanie było podczas konkurencji przygotowanej tylko dla nauczycieli . Zadanie polegało na obraniu jabłka i uzyskaniu najdłuższej obierki ale także liczył się czas wykonanego zadania. Podczas tegorocznej imprezy nie sprzyjała nam aura , dlatego przygotowane drzewko zostanie zasadzone w innym terminie .Jednakże na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie :

KODEKS MŁODEGO EKOLOGA

Przyrzekam uroczyście, że będę prawdziwym przyjacielem przyrody!

• Będę kochać i chronić zwierzęta i rośliny, aby cieszyły nas swoim pięknem;
  • Nie będę rzucać w parku, lesie śmieci - wiem, co trzeba z nimi zrobić;
  • W lesie będę zachowywać spokój i ciszę, pamiętając, by nie płoszyć zwierząt i ptaków, gdyż las, to ich dom;
  • Będę zajmować się pielęgnacją kwiatów w domu i przedszkolu;
  • Bedę pamiętać o regularnym dokarmianiu i ptaków i zwierząt;
  • Będę segregować śmieci i zachęcę do tego rodziców;
  • Będę oszczędzać wodę i papier;
  • Będę obserwować i poznawać przyrodę

Po uroczystym ślubowaniu każda grupa wzięła udział w pracy plastycznej " Jesienne drzewo" , efekt udziału można podziwiać na fotografiach. Na zakończenie tego "przyrodniczego" dnia odbyła się leśna dyskoteka.

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 22:13