strona główna wydarzenia Poznajemy zawód leśnika
Poznajemy zawód leśnika Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 19 października 2018 09:39

19 października nasze przedszkole odwiedziła pani leśnik mama naszej koleżanki p. Joanna Dzwonkowska – genetyk regionalny , która pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi .  Nasz gość opowiedział dzieciom o lesie i jego mieszkańcach. Przedszkolaki poznały nazwy drzew iglastych i liściastych , dowiedziały się jak wyglądają ich gałązki i owoce. Najwięcej emocji wzbudziły historie o zwierzętach zamieszkujących las  .Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pani leśnik przypomniała wszystkim , że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Każdy musi dbać o porządek w lesie , nie wolno hałasować i zaśmiecać naturalnego środowiska zwierząt i roślin. Podczas spotkania pani Dzwonkowska zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków drzew , grzybów i nazw zwierząt . Na zakończenie Pani Dzwonkowska przekazała do grup książeczki o lasach  , natomiast dzieci  wręczyły Pani leśnik pamiątkowy dyplom - podziękowanie za poprowadzenie żywej lekcji przyrody.

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 09:59