strona główna wydarzenia VIII KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE NA WESOŁO"
VIII KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE NA WESOŁO" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 10 października 2018 19:16

VIII KONKURS RECYTATORSKI " WIERSZE NA WESOŁO" ROGÓW 2018 

Zgodnie z wieloletnią tradycją 10 października odbył się Konkurs Recytatorski " Wiersze na wesoło" do którego zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół . W tym roku konkurs prowadzony był przez dwa sympatyczne Clowny . Ich wesoły sposób prowadzenia imprezy pozwolił małym aktorom na chwilę zapomnieć o tremie przed występem na naszej scenie. Chcąc wprowadzić widownię w temat  spotkania Clown Gosik próbował recytować swój ulubiony wiersz . Okazało się ,że pomieszał wiersze . No bo jak jest możliwe , żeby Kaczka Dziwaczka szukała swoich okularów? Na szczęście  Clown Paul w porę ostudził zapał swojego kolegi i przy pomocy dzieci uświadomił Clowna Gosika , że chyba nie potrafi recytować wierszy i lepiej byłoby , aby nauczył się tego od dzieci , które zostały zaproszone na nasz konkurs. Zawstydzony Gosik postanowił obejrzeć występy .  Podczas konkursu na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie z : Gminnego Przedszkola w Rogowie, Przedszkola Miejskiego nr 233 w Łodzi, Przedszkola Nr 2 w Koluszkach , Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie , Niepublicznego Przedszkola im. M.Robin w Olszy , Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym i Szkoły Podstawowej w Rogowie . Słuchaliśmy m.in wierszy o Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Pomidor, Murzynek Bambo, Kwoka, Kubełek, Okulary , Stefek Burczymucha, Żuk,Żaba i inne . Widownia w skupieniu oglądała kunszt aktorski naszych milusińskich , który nagradzała gromkimi brawami. Po zakończeniu konkursu nasi wykonawcy i widownia zaproszeni zostali do wspólnych zabaw integracyjnych , które poprowadziły sympatyczne Clowny. W między czasie Jury podczas obrad podejmowało kluczowe decyzje dotyczące wyłonienia zwycięzców. Po ciężkich obradach nadszedł moment najbardziej chyba oczekiwany przez uczestników naszego konkursu. Głos zabrała p. dyrektor , która ogłosiła ,że jednogłośnie podjęto decyzję o przyznaniu wszystkim dzieciom pierwszego miejsca . To była słuszna decyzja , bo każdy zasłużył na wyróżnienie ,za odwagę , za oryginalną interpretację tekstu , za gesty , mimikę , strój i rekwizyty. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy ,torebki z prezentami , a na zakończenie uwieczniliśmy spotkanie z Clownami na super fotce. Uśmiech

Poprawiony: środa, 10 października 2018 20:07