strona główna wydarzenia ALARM PRÓBNY u 6 latków
ALARM PRÓBNY u 6 latków Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2012 19:20

 

W poniedziałek grupy przedszkolne( V i VI) , które funkcjonują na terenie Zespołu Szkół w Rogowie wzięły udział w Alarmie Próbnym zorganizowanym przez  Szkołę  przy współpracy z Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie. Dzieci w tym dniu podczas zajęć edukacyjnych przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa . Na podstawie opowiadania „Gaśnica” przedszkolaki poznały różne sposoby gaszenia pożaru ( gaśnica  pianowa, proszkowa, koc ppoż. , piasek, woda).

 

W grV dzieci wzięły udział w symulacji rozmowy telefonicznej ze Strażą Pożarną. 6 latki uczyły się co powinny mówić do dyżurnego strażaka  , gdyby chciały wezwać pomoc.  Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki  kolorowały wóz strażacki i postać strażaka.

Punktualnie o godz. 12:00 rozległ się dzwonek wzywający wszystkich do ewakuacji zewnętrznej. Dzieci w pośpiechu ustawiły się  przed wyjściem ewakuacyjnym       i opuściły ze swoimi Paniami budynek szkolny , gdzie na zewnątrz obserwowały akcję ratunkową prowadzoną przez Strażaków.

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2012 19:26