strona główna wycieczki Wycieczka do Stajni Las Pegaz
Wycieczka do Stajni Las Pegaz Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 maja 2018 20:05

STAJNIA LAS PEGAZ 

 

W kwietniu i maju w przedszkolu realizowany był program edukacyjny „Z rodziną raźniej „ , który otrzymał dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Efektem końcowym naszych działań edukacyjnych był wyjazd przedszkolaków do Stajni Las Pegaz , który odbył się 28 i 29 maja . Wizyta w stajni rozpoczęła się od poznania zasad bezpieczeństwa. Następnie właścicielka p. Karolina   opowiedziała dzieciom o tym , co konie jedzą , na czym polega ich podstawowa pielęgnacja , jakie mają zwyczaje , co lubią a czego się boją. Po zdobyciu tych cennych informacji przedszkolaki zwiedzały boksy w których domownikami są kuce i konie. Maluchy były zachwycone reakcją zwierząt , które okazały się bardzo przyjazne i chętnie dawały się pogłaskać. Dużym zaskoczeniem była wizyta u konia , który potrafi uśmiechać się na zawołanie .  Całe otoczenie stajni, zapachy, głaskanie zwierząt po miękkiej sierści i bujnej grzywie, to cenne doświadczenie dla wszystkich zmysłów  dziecka . Naukowo jest stwierdzone ,że przebywanie z końmi  uczy odpowiedzialności, rozwagi  i pokory a także wycisza i daje możliwość wyładowania nadmiaru energii w bardzo pozytywny sposób. Dlatego wato z dziećmi zwiedzać tego typu miejsca.   W drugiej części pobytu maluchy miały okazję obejrzeć pokaz jazdy konnej oraz tresurę koni. Na specjalnej arenie prowadząca Zosia -Roszpunka – pokazała dzieciom jakie sztuczki potrafią wykonać jej podopieczni. Wrażeń było co niemiara  , ale najlepsza atrakcja była na koniec . Każde dziecko mogło zrobić honorową rundę wokół areny na grzbiecie przemiłego konia  o wdzięcznym imieniu Przesmyk.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 20:08