strona główna wydarzenia Festyn rodzinny 24.05.2018r
Festyn rodzinny 24.05.2018r Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 maja 2018 18:11

Dziś w przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie. A mianowicie celebrowaliśmy Święto Rodziny. W tym roku hasłem przewodnim naszego pikniku były : regiony Polski. Każda grupa miała swój region. Z tej okazji każda z grup przygotowała coś specjalnego, wspaniałego i pięknego ! Całus

Grupy : I i II mogliśmy oglądać we wspaniałym układzie tańca ludowego - trojak ! Przypomnijmy sobie, jak im poszło ;)

ufff...jak gorąco !  

Grupa III pod przewodnictwem łowickiej Cioci Gosi w dniu dzisiejszym zaprezentowały nam  bezbłędnie wykonanego oberka !

Dzieci z grupy III wyrecytowały również piękny i wzruszający wiersz dla swoich rodziców , a także wręczyli im własnoręcznie robione łowickie wycinanki ! Na pewno nie jednej mamie łza się w oczku zakręciła

Grupa IV...ach co to były za występy ! Aż miło się wspomina takie cuda ! Dzieci z tej grupy przygotowały dla nas nie jeden, nie dwa, a TRZY występy ! Ale zacznijmy od początku...czyli od:

Inscenizacji teatralnej " Pan Maluśkiewicz i wieloryb "

A teraz przejdźmy do prawdziwie lubelskiego tańca .. CYGAN w wykonaniu grupy IV !

I na koniec piękna ludowa piosenka w wykonaniu IV grupy :

Region krakowski to przede wszystkim..krakowiak ! A więc przejdźmy do ostatniej grupy : V :)

Po bardziej oficjalnej części przejdźmy do tego co jest dla dzieci najważniejsze..czyli do ZABAWY i.. jedzenia ;)

Dzięki naszym kochanym rodzicom , stoły poszczególnych regionów, aż uginały się od różności i pyszności .  Czego te mamy nam nie zrobiły...były kluski śląskie i  karczki, krakowskie pierniki, ciasta drożdżowe, szaszłyki owocowe, lemoniady domowe..ojoj można wymieniać w nieskończoność !!

A po pysznym jedzeniu , czas na szaloną zabawę. Na ten jeden dzień nasz ogród przedszkolny zamienił się w raj dla dzieci ! były dmuchań , zjeżdżalnie, huśtawki.,, wszystko czego małe dziecięce dusze potrzebują i uwielbiają !