strona główna wycieczki Wycieczka do Arboretum
Wycieczka do Arboretum Drukuj Email
sobota, 20 października 2012 19:42

" Jestem jesień z pełnym koszem,
Dobre rzeczy wam przynoszę, barwy, zapach i kasztany ...."  słowa piosenki uświadamiają nam  piękno polskiej  złotej jesieni , która maluje swoimi barwami nasze otoczenie. Przedszkolaki postanowiły sprawdzić jak jesień zmienia środowisko przyrodnicze i wybrały się na wycieczkę do Arboretum w Rogowie . Dzieci podziwiały drzewa obsypane kolorowymi liśćmi. Najbardziej spodobała im się  "czerwona aleja"  gdzie  zbierały jaskrawoczerwone  liście do swoich kącików przyrodniczych. Podczas spaceru przedszkolaki poznawały nazwy drzew , krzewów , podziwiały barwy przyrody , wsłuchiwały się w cisze lasu , nasłuchując jego odgłosów. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki zwiedziły Alpinarium , obserwując miniaturowe roślinki , wpatrując się w oczko wodne gdzie pływa tysiące ryb , a ich sokoli wzrok pozwolił zobaczyć wylegującego się w słońcu ....żółwia. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na polanie i zbieraniu pięknych okazów przyrodniczych do klasowych kącików przyrodniczych.Przedszkolaki wiele skorzystały z tej bardzo atrakcyjnej wycieczki , a Arboretum w Rogowie polecamy Państwu na rodzinne spacery o każdej porze roku.

Poprawiony: sobota, 20 października 2012 20:11