strona główna wydarzenia Olimpiada różnorodności
Olimpiada różnorodności Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 27 kwietnia 2018 22:05

 

Dziś w naszym przedszkolu miejsce miał bardzo ważny dzień ! A mianowicie grupy przedszkolne brały udział w Olimpiadzie Różnorodności, którą zorganizowaliśmy na terenie naszego przedszkola. Nasi Mali- Wspaniali , wykazali się w tym dniu niezwykła energią, skupieniem i kreatywnością.

Teren naszego przedszkola na ten jeden dzień zamienił się w pole pracy, na którym pięć zespołów wykonywało następujące zadania.

1 . Zajęcia sportowe, w których dzieci ćwiczyły swoją zwinność i szybkość, gdyż ich zadaniem było jak najszybsze pokonanie toru przeszkód.

2. Przy drugiej stacji dzieci ćwiczyły swoje dłonie i paluszki pisząc, rysując i malując ciekawe wzory w mące :)

3. Trzecia stacja to przede wszystkim ćwiczenie dziecięcej fantazji i wyobraźni , gdyż ich zadaniem było namalowanie jednej z czterech pór roku na folii.

4. Czwarta stacja to przede wszystkim praca umysłu dzieci. Przedszkolaki w tym zadaniu musiały wykazać się wyjątkowym skupieniem, by poprawnie wykonać matematyczne zadania. Ich głównym  zadaniem było obliczenie ilości kółeczek znajdujących się na kartonie, a następnie zbudowanie budowli z takiej ilości klocków, by zgadzała się ona z ilością kółek na kartonie.  Jak widać dzieci do matematyki podchodzą z wielkim uśmiechem !

Zaangażowanie, to mocna strona naszych przedszkolaków :)

Pomocna dłoń cioci Ewy :)

Jeden pracuje...reszta pilnuje ! :)

Im większe tym lepsze !

5. I tak oto doszliśmy do ostatniej stacji, bardzo przyjemnej ale nie łatwej, w której dzieci musiały wykazać się znajomością prawej i lewej części ciała. Do każdego koloru krążka, przydzielona była inna część ciała.

Najpierw tłumaczenie.. później pierwszy skok 1