Dzień Flagi Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 kwietnia 2018 19:12

 

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Dzisiaj 24 kwietnia gospodarzami spotkania z okazji Dnia Flagi i uchwalenia Konstytucji 3 Maja były dzieci z grupy V . Aby uczcić te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta przygotowały krótką prezentację artystyczną .  W programie znalazły się  wiersze okolicznościowe i znane pieśni ukazujące  historię Polski .Po programie artystycznym wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na plac przedszkolny , gdzie zgromadziły się pod masztem . W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski , a na maszt została wciągnięta Flaga Polski. Symbole narodowe-  jak Flaga  biało-czerwona, godło Polski z  Białym orłem w koronie  na czerwonej tarczy to symbole podkreślające charakter , niezależność i dumę wszystkich Polaków . Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków   w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami. Dzięki nim dziś możemy zamanifestować zjednoczenie duchowe z narodem podczas ważnych dla kraju wydarzeń. Tak też stało się dzisiaj na naszym placu , było bardzo donośnie i  uroczyście .

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 19:39