DZIEŃ ZIEMI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 18 kwietnia 2018 11:08

"Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić – przyrzekały przedszkolaki  z Gminnego Przedszkola w Rogowie . W środę wszyscy obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt ekologicznych – Dzień Ziemi , który na stałe zapisał się w kartkach kalendarza – 22 kwietnia . W Dniu Ziemi  w przedszkolu królował kolor zielony , który jest symbolem  czystej , zielonej Planety Ziemi .  Świętowanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną  pokazującą dlaczego i jak należy dbać o środowisko . Po filmie edukacyjnym  przedszkolaki wzięły udział w quizach i zabawach ekologicznych . Podczas wspólnej zabawy uczyły się m.in. segregowania odpadów ( plastik, papier, szkło, baterie) . Spotkanie zakończyło się spacerem po okolicy i podziwianiem piękna otaczającej nas przyrody.

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 11:35