strona główna wydarzenia Teatrzyk " Wirusy i bakterie , o chłopcu który nie chciał się myć "
Teatrzyk " Wirusy i bakterie , o chłopcu który nie chciał się myć " Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 13 kwietnia 2018 16:06

12 kwietnia 2018 r. w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru Kanon  . Tym razem dzieci śledziły losy bohatera bajki , której tematem były Bakterie i wirusy  czyli o chłopcu który nie lubi się myć. Zabawny Piotruś i jego przyjaciółka Gosia w bardzo przystępny a zarazem humorystyczny sposób przedstawili zagadnienia związane ze zdrowiem- zdrowym stylem życia oraz higieną osobistą. Piotruś to wesoły, sympatyczny chłopiec, który uwielbia słodycze i bardzo nie lubi się myć. Akcesoria do mycia jak mydło  , szampon , szczoteczka do zębów wywołują u Piotrusia strach. . Nawet namowy Gosi by zadbał o swój wygląd nic nie skutkują, aż pewnego dnia po zjedzeniu kolejnej porcji słodyczy Piotruś trafia do szpitala z silnym bólem brzucha. Po leczeniu zrozumiał, że należy odżywiać się zdrowo i dbać o higienę osobistą ,  bo tam gdzie nie używa się wody i mydła  czają się bakterie i wirusy. Dzieci bawiły się wspaniale podczas przedstawienia i chętnie udzielały Piotrusiowi rad na temat zdrowego odżywiania.

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 16:14