strona główna wydarzenia Pożegnanie zimy
Pożegnanie zimy Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 marca 2018 19:50

Pożegnanie zimy  

 

Dzisiaj w przedszkolu żegnaliśmy Zimę . Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt"Marzanna" i poznały obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy . Dużą radość sprawiło przedszkolakom samodzielne przygotowanie postaci Marzanny , która została zrobiona w niekonwencjonalny sposób ... na słodko. Zamiast palić lub topić Marzannę , dzieci i panie skonsumowały ją ze smakiem . Mamy nadzieję , że w ten sposób przegoniliśmy zimową aurę i teraz Pani Wiosna może śmiało do nas przybyć  bez obawy  że zamarznie . Uczestnicy spotkania zatańczyli do muzyki Vivaldiego "Wiosna"  i kolorowymi wstążkami rozgonili zimową pogodę .Jak tradycja nakazuje przygotowany został także Gaik-Maik, na dużej gałązce dzieci zawieszały kolorowe wstążki  , a na zakończenie spotkania  każda grupa zaprojektowała prace plastyczną nt: Wiosenne drzewa. Mamy nadzieję ,że po takim pożegnaniu jutro kiedy się obudzimy za oknem zobaczymy kolory wiosny i poczujemy świeży , ciepły powiew wiatru wiosennego.

 

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2018 20:14