strona główna wydarzenia Mali odkrywcy- warsztaty chemiczne dla przedszkolaków
Mali odkrywcy- warsztaty chemiczne dla przedszkolaków Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 marca 2018 13:44

W poniedziałek nasza sala zamieniła się w pracownie chemiczną w której zaprezentowane zostały „wybuchowe” eksperymenty pod czujnym okiem doświadczonego chemika. Mali odkrywcy obserwowali i tworzyli różnego rodzaju zjawiska. Najpierw dzieci miały okazję zaobserwować kolorowe reakcje chemiczne . Za pomocą odpowiednich odczynników  - roztworów ( witamina C, jodyna, zimna woda, gorąca woda , soda oczyszczona  )prowadzący  pokazał jak tworzy się nieprzewidywalne kolory .. Bardzo ciekawe było też doświadczenie z  balonem , sodą i octem . Doświadczenie ze znikającym atramentem  zachwyciło wszystkich uczestników . Podczas zabawy pokazane zostało działanie octu na kolorystykę. Atrament złączony z zimną wodą  zabarwił  pojemniczek. Jednak gdy prowadzący połączył atrament z gorącą wodą  ,  dzieci ze zdziwieniem zobaczyły ,że kolor atramentu zniknął , a kiedy dodany został ocet kolor ponownie pokazał się w szklance. Przedszkolaki  miały także możliwość poznania „wirówki” która mieszała różne kolory . Dużą atrakcją było doświadczenie pokazujące wybuch wulkanu. Przy zastosowaniu wody utlenionej, perhydrolu , płynu do naczyń i nadmanganianu potasu na stole doświadczalnym wybuchła lawa wulkaniczna , to było nie złe przeżycie .

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 13:50