strona główna imprezy imprezy cykliczne PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj Email
czwartek, 18 października 2012 22:17

 

18  października 2012r. w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA  dzieci ,  które w tym roku szkolnym rozpoczęły           edukację przedszkolną. W uroczystości wzięli  udział zaproszeni goście :przedstawiciele Urzędu Gminy , Dyrektorzy Szkół  w Rogowie , Przyłęku Dużym i w Wągrach , Rodzice, Dzieci oraz Personel. Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków na scenę. Następnie w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Był to ich pierwszy tak poważny i dla niektórych niezwykle stresujący debiut. Po części artystycznej uroczystość poprowadził Magik Damatus . W blasku fleszy aparatów licznie przybyłych rodziców , gości  trzy-, cztero-, a także kilkoro pięcio i sześciolatków złożyło przysięgę przedszkolaka obiecując, że będą grzeczni, uprzejmi, mili i uśmiechnięci, a w przedszkolu nie będą już więcej płakać. Aktu pasowania dużą i kolorową kredką dokonała Pani Dyrektor, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. W oczach rodziców pojawiły się łzy wzruszenia, gdyż było to pierwsze ważne wydarzenie w przedszkolnym życiu ich pociech.

W dalszym punkcie programu zaplanowane były zabawy z magią, muzyką ,konkursami , podczas których przedszkolaki pokazały wszystkim jaki ogromny potencjał energii w nich drzemie.  Wzmacnianie więzi rodzinnych i środowiskowych jest szczególnie ważne w wychowaniu, więc dziękujemy wszystkim tym, którzy tego dnia poświęcili nam troszkę swojego cennego czasu. Przedszkolakom gratulujemy i życzymy im wesołego pobytu w naszym przedszkolu , oraz tego aby  każdy dzień był dla nich radosny , wyjątkowy , obfity w  miłe wydarzenia .

 Poprawiony: czwartek, 18 października 2012 22:32