strona główna wydarzenia Warsztaty teatralne
Warsztaty teatralne Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 21 lutego 2018 17:25

Wiek przedszkolny to niezwykle ważny okres w życiu dziecka. Zadaniem przedszkola jest między innymi stymulowanie jego wszechstronnego rozwoju , a obowiązkiem nauczyciela jest rozbudzać, ukierunkowywać aktywność i kreatywność dziecka. Zabawa w teatr jest bardzo interesującym i skutecznym sposobem dla osiągania powyższych celów. Dziecko w tym wieku ma naturalną potrzebę wyrażania swoich uczuć i emocji w różnych formach ekspresji. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.  Chcąc pokazać rodzicom zainteresowanie dzieci teatrem postanowiliśmy zaprosić ich do wspólnych warsztatów teatralnych. Odbyły się one w naszym przedszkolu 21 lutego 2018r. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Milczarek , która zajmuje się edukacją teatralną – Teatr Ganesh. Na początku warsztatów rodzice i dzieci obejrzeli bajkę „ Kot w Butach „ . Aktorka zadbała , aby każdy przedszkolak poczuł się bezpośrednim uczestnikiem przedstawienia , nie było granicy pomiędzy bohaterami bajki a widzami . Postacie z bajki były na wyciągnięcie ręki , podchodziły do widzów , rozmawiały z dziećmi . Metoda bezpośredniego angażowania widzów ma bardzo pozytywny wpływ na odbiór emocjonalny bajki . Dzieci uczą się otwartości , wczuwają się w rolę , przenikają z rzeczywistości w fikcję . Dzisiejszy występ był tego przykładem. Po zakończeniu przedstawienia wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania. Na stolikach pojawiły się włóczki, kolorowe piórka, ścinki materiałów, kleje , igły do szycia , oczka , wstążki i oczywiście butelki plastikowe , z których powstawały zaczarowane rybki. Pod bacznym okiem p. Małgosi z Teatru Ganesh na stołach zaczęły powstawać małe kukiełkowe „cudeńka” . Współpraca rodziców i dzieci zaowocowała w różnorodne kolorowe rybki , które dzieci zabrały do domów , aby pochwalić się domownikom efektami wspólnej zabawy z rodzicami.

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 17:44