strona główna wycieczki Wycieczka do ŁDK w Łodzi na przedstawienie teatralne
Wycieczka do ŁDK w Łodzi na przedstawienie teatralne Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 stycznia 2018 22:01

Teatr Muzyczny DUDUŚ " W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI "

W czwartek 18 stycznia 2018 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Łódzki Dom Kultury w Łodzi  w którym oglądały przedstawienie muzyczne przygotowane przez Teatr Muzyczny Duduś . Aktorzy zaprezentowali dzieciom piękną baśń muzyczną pt.„ W tajemniczej krainie krasnali”.  Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice, smerfy. Skrzat Hałabała wpada w panikę „Nie ma bajek!” Troll Szczerbol ukradł wszystkie bajki. Tak zaczęła się baśń muzyczna. Dwa wesołe króliki – Białasek i Łaciatek wspólnie ze skrzatem Hałabałą i Krasnalami zaprosiły dzieci z widowni do napisania nowej bajki i do poznania leśnej tajemnicy. Wesołe piosenki i śmiech dzieci, rozbrzmiewał w sali przez cały czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia baśni . Organizowane były konkursy z nagrodami . Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem była walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni okazały się postaciami dobrymi. W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymały lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna  scenografia oraz efekty specjalne sprawiły, że przedstawienie wzbudziło zachwyt na widowni. Niespodzianką było  spotkanie z Św. Mikołajem , który losował nagrody rzeczowe dla uczestników przedstawienia. Każdy na pożegnanie  otrzymał kolorowy balonik .

Poprawiony: poniedziałek, 22 stycznia 2018 22:19