strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenia koleżeńskie
Szkolenia koleżeńskie Drukuj Email
Wpisany przez Gradowska   
wtorek, 09 stycznia 2018 19:33

Nauczyciele z naszego przedszkola ustawicznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Wpływa to na ciągłe podnoszenie jakości pracy z dziećmi. Jedną z form samodoskonalenia jest organizowanie szkoleń koleżeńskich. Nie zabrakło ich i tym razem.

W pierwszej części Gosia Gradowska podzieliła się swoimi doświadczeniami z zakresu wykorzystania komputera w pracy nauczyciela. Szkolenie miało charakter warsztatowy realizowany na podstawie autorskiej prezentacji multimedialnej.

Drugą część szkolenia przygotowała Ewa Kwiatkowska. Nauczycielka zaprezentowała swoim koleżankom zagadnienie praw dziecka w wersji teoretycznej, przeplatane ciekawymi ćwiczeniami kształtującymi postawy tolerancji wśród dzieci. W swoim wystąpieniu, Ewa, wykorzystała, pomocną podczas takich zajęć tablicę tematyczną przygotowaną samodzielnie, lalkę pacynkę, która ułatwia dzieciom przełamanie nieśmiałości. Zwróciła także uwagę swoich koleżanek na nowe czasopismo skierowane do nauczycieli przedszkola, zawierające ciekawe artykuły oraz ćwiczenia do kreatywnego wykorzystania.