strona główna wydarzenia Bajka "Szewczyk Dratewka"
Bajka "Szewczyk Dratewka" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 grudnia 2017 22:18

19 grudnia  odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy teatru „Kanon” i zaprezentowali dzieciom spektakl z edukacyjnym przesłaniem pt: „Szewczyk Dratewka.” To klasyka baśni zaadaptowana aby uczyć i bawić oraz pełna humoru opowieść o dobroci serca i szacunku do natury. Dzieci przeżywały przygody Szewczyka utożsamiając je z własnymi działaniami. Bohaterem sztuki był biedny Dratewka, który wędrował po świecie łatając ludziom stare obuwie. Miał bardzo dobre serce. Pomagał każdemu stworzeniu napotkanemu na drodze. Mrówkom pomógł odbudować zniszczone mrowisko, pszczołom załatał barć, nakarmił także dzikie kaczki. Czynił to wszystko bezinteresownie, z dobroci serca. Po wielu przygodach Dratewka spotkał złą czarownicę, która więziła w zamku Cud Dziewczynkę. Postanowił podjąć próbę uwolnienia Księżniczki wykonując zlecone przez czarownicę zadania. Z pomocą pospieszyły Szewczykowi wdzięczne zwierzęta oraz nasze przedszkolaki. Jak to w baśniach bywa- wszystko dobrze się skończyło. Szewczyk i Księżniczka pobrali się i zamieszkali w zamku czarownicy.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając spektakl bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody. Dobry humor i wesołe piosenki wywołały uśmiech na ich twarzach. Aktorzy zachwycili barwnymi kostiumami i wspaniałą grą. Sprawili, że dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony. Kiedy aktorzy zakończyli przedstawienie , nagle w przedszkolu rozdźwięczały się dzwoneczki , nastąpiła chwila konsternacji , bo otóż w drzwiach pojawiła się Śnieżynka , która przyprowadziła do przedszkola św. Mikołaja . Radości było co niemiara , zachwyt i uśmiech nie schodził z małych buź . Mikołaj powitał dzieci , porozmawiał z nimi na temat zbliżających się świąt , a potem zaprosił wszystkich do odbierania prezentów. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej , przecież nie każdy uwierzy , że św. Mikołaj odwiedził Rogów , ale jak pokażemy zdjęcia to niedowiarki na pewno zmienią zdanie.

To był bardzo radosny dzień  który pozostanie na długo w pamięci.

Poprawiony: wtorek, 19 grudnia 2017 22:24