strona główna wydarzenia Mikołajki w przedszkolu
Mikołajki w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 06 grudnia 2017 14:24

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja tzw. Mikołajki. My też dzisiaj świętowaliśmy . W przedszkolu przeważał dzisiaj kolor czerwony . To charakterystyczny kolor dla Mikołaja. Po śniadaniu wszyscy zebraliśmy się w dużej sali , gdzie wzięliśmy udział w zabawach mikołajkowych. Na wstępie odczytany został list od Mikołaja , który niestety utknął w korkach i nie mógł do nas dojechać . Przysłał w zastępstwie swoje pomocnice Mikołajki , które przygotowały dla nas super zabawy. Mieliśmy do wykonania różne zadania przygotowane przez św. Mikołaja , które  ukryte były w magicznych kopertach.  Musieliśmy  łączyć głoski , z których powstała nazwa prezentów. Za każde poprawne wykonanie zadania otrzymywaliśmy część plakatu , który na sam koniec zabawy mieliśmy złożyć jak puzzle i odgadnąć kto znajduje się na plakacie. Drugie zadanie polegało na dopasowaniu obrazków do napisów . W trzecim zadaniu musieliśmy posegregować ć klocki , które się pomieszały w worku Mikołaja . Ostatnie polecenie z koperty dotyczyło śpiewu, musieliśmy zaśpiewać piosenkę o Mikołaju . Dużo tych zadań przygotował dla nas Mikołaj , ale dzięki temu pokazaliśmy mu , że potrafimy wykonać najtrudniejsze polecenia i zasługujemy na wspaniałe prezenty .Bo oprócz tego że pilnie się uczymy to także przez cały rok jesteśmy bardzo grzeczni. Mikołajki przekazały nam prezenty , które Mikołaj zostawił w przedszkolu , były to książeczki z jego podobizną . Z listu wiemy , że Mikołaj na pewno nas odwiedzi 19 grudnia mamy więc czas na nauczenie się wierszyków i piosenek o tematyce świątecznej , którymi pochwalimy się podczas spotkania . Od dzisiaj już odliczamy czas do wizyty naszego gościa.

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 15:14