strona główna wycieczki Wycieczka do Groty Solnej i sali zabaw
Wycieczka do Groty Solnej i sali zabaw Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 17 listopada 2017 09:17

W październiku i listopadzie dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie brały udział w projekcie edukacyjnym „ Czym skorupka za młodu nasiąknie …” . Zaplanowane działania były zgodne z głównymi kierunkami i zadaniami określonymi w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i miały na celu przede wszystkim promowanie wśród dzieci i rodziców zdrowego trybu życia . Efektem końcowym w/w projektu był wyjazd dzieci do Groty Solnej dofinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych . Wycieczka do Groty Solnej w Łodzi odbyła się 16 listopada 2017r. . Już sama podróż autokarem była dla dzieci dużym przeżyciem . Dobry humor i uśmiech na twarzy nie opuszczał nikogo. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda grota solna , poznały jej działanie lecznicze . W grocie animator poprowadził dla dzieci zabawy , podczas których m.in. szukały ukryte w soli woreczki, rzucały do celu a także skorzystały z „solnego” placu zabaw . Podczas pobytu w grocie dzieci miały okazję oddychać powietrzem bogatym w wiele mikroelementów . 40 minutowy seans zaopatrzył małe organizmy w zapas jodu , którego każdemu brakuje . Po solnych szaleństwach na przedszkolaków czekała jeszcze jedna atrakcja , a mianowicie pobyt w sali zabaw Ballandia . Wśród torów przeszkód , basenów z piłeczkami , zjeżdżalni dzieci spędziły wspaniale czas . To był dzień pełen wrażeń i ciekawych nowych doświadczeń.

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 10:01