strona główna wydarzenia Autorskie spotkanie z p. Dorotą Mularczyk
Autorskie spotkanie z p. Dorotą Mularczyk Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 listopada 2017 18:46

 

9 listopada 2017 r. gościliśmy w przedszkolu pisarkę - Panią Dorotę Mularczyk, autorkę książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, między innymi cyklu powieściowego „Magiczny świat tuż za płotem”. Podczas pierwszej części zaplanowanego spotkania dzieci wysłuchały opowieść o życiu pszczół, o tym, jak wspaniale zorganizowana jest ta społeczność. Pisarka przygotowała ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda codzienność w pszczelim ulu. Po zakończeniu prezentacji pani Dorota Mularczyk bardzo obrazowo i z humorem opowiedziała dzieciom skąd czerpie inspirację do pisania i jak powstaje powieść. Opowiedziała anegdotę o początkach swojej twórczości, o tym, że pewnej nocy jej małe dziecko nie pozwalało zasnąć i dlatego sięgnęła po pióro…w ten oto sposób powstała powieść Przejście 1. Podczas spotkania pisarka starała się pokazać „wyższość” książki nad komputerem. Wspomniała o konsekwencjach nadmiernego , niekontrolowanego korzystania z komputera. Sama z niego nie korzysta , swoją twórczość przelewa na papier za pomocą pisma ręcznego. Przeczytała kilka ciekawszych fragmentów z napisanych książek. Okazało się, że w jej książkach nie ma scen przemocy. Mało jest opisów, dużo akcji. Spora dawka humoru i fantazji sprawiają, że książki czyta się lekko i przyjemnie. Wręcz: nie można się od nich oderwać. Na zakończenie dzieci zadawały pisarce pytania dotyczące jej życia i twórczości oraz tajników pracy pisarza. Zakupiły również książki, na których pisarka złożyła swój autograf. Książki tej niezwykłej autorki zostały zakupione również do biblioteki przedszkolnej, by wszyscy chętni mogli je wypożyczyć i przeczytać. Spotkanie z Dorotą Mularczyk okazało się bardzo ciekawe i owocne. Pokazało, jak ważny i cenny dla dzieci jest kontakt z prawdziwym pisarzem, zwykłym człowiekiem z niezwykłym talentem.

Poprawiony: czwartek, 09 listopada 2017 19:43