strona główna wydarzenia Planetarium w przedszkolu!!
Planetarium w przedszkolu!! Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 października 2012 22:11

NIEBO W KLASIE!!!! inaczej mówiąc ...zagościło w naszym przedszkolu przenośne PLANETARIUM.

12. X. 2012 r. dzieci uczestniczyły w niezwykłych zajęciach astronomicznych. W wielkiej kopule  , która ledwo co zmieściła się w klasie grupy V  przedszkolaki miały możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych zachodzących na niebie .Dla najmłodszych Rogowian była to niewątpliwie okazja do odbycia cudownej podróży w niezwykły i jakże nie znany świat astronomii.Dzieci  zobaczyły zjawiska związane  z dobowym i rocznym  ruchem  sfery niebieskiej. W trakcie zajęć przedszkolaki odbyły podróż przez Układ Słoneczny , zwiedzając Marsa , Księżyc a nawet podziwiały niesamowite lodowe pierścienie Saturna. To już druga wizyta planetarium w naszym przedszkolu i mamy nadzieję ,że nie ostatnia , bo takie zajęcia , które można nazwać jako "bliskie spotkania trzeciego stopnia"  są bardzo atrakcyjne i jednocześnie niesamowicie pouczające .


Poprawiony: piątek, 12 października 2012 22:33