strona główna wydarzenia Uroczyste rozpoczęcie budowy Gminnego Przedszkola w Rogowie
Uroczyste rozpoczęcie budowy Gminnego Przedszkola w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 25 października 2017 22:13

25 październik 2017r. to data która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To  wyjątkowy dzień , tak bardzo oczekiwany od lat przez rodziców , dzieci  i całe społeczeństwo Rogowa. Ten dzień nie tylko zapisany został w kronice przedszkolnej , ale przede wszystkim na kartach historii Rogowa. 25 października ziściły się marzenia o nowoczesnym budynku przedszkola , w którym będą bawić i uczyć się najmłodsi mieszkańcy Gminy Rogów. Punktualnie o godzinie 10:00 dokonało się oficjalne rozpoczęcie budowy pasywnego budynku Gminnego Przedszkola w Rogowie. Po przemówieniu Wójta Gminy p. Daniela Kołady oraz Marszałków Województwa Łódzkiego p. Joanny Skrzydlewskiej i p.Dariusza Klimczaka dokonano z udziałem Radnych Gminy Rogów , pracowników Urzędu , przedszkolaków, nauczycieli i mieszkańców Rogowa uroczystego wkopania kapsuły czasu , w której umieszczono rysunki dzieci, zdjęcia z przedszkola , pamiątkową książkę o Rogowie , list od dyrektora i nauczycieli przedszkola. Dołączono także płyty CD ze zdjęciami , pendriv na którym uwieczniono  chwilę związaną z rozpoczęciem budowy. W kapsule znalazło się miejsce na ulubioną maskotkę naszych przedszkolaków , pamiątkowe pisma , gazety - Dziennik Łódzki, BIS brzeziński . Umieszczono także listę z nazwiskami dzieci i pracowników przedszkola i Urzędu Gminy oraz list od uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Rogowie .  Liczymy ,że za 50 lat w 2067roku otwarcie kapsuły dokonają dzisiejsze przedszkolaki , które w przyszłości będą miały ponad 50 lat. Mamy nadzieję , że na nowo odkryją historię Rogowa i naszego przedszkola i porównają ich teraźniejszość z przeszłością .

To już nie marzenia  to fakt  , że dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi powstanie placówka  oświatowa na miarę dwudziestego pierwszego wieku, która będzie wizytówką  gminy Rogów , a stworzone w niej warunki pozwolą  dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, a  nauczycielom i pracownikom przedszkola sprawować należytą opiekę nad ich rozwojem i z wiarą patrzeć w przyszłość.

Oficjalną część wkładania kapsuły czasu w ziemię dokonały przedszkolaki ubrane w kaski i kamizelki odblaskowe .Zaopatrzone w łopaty zasypały kapsułę czasu ziemią na której położony został pamiątkowy napis .

A takimi słowami mały budowlaniec zaprosił wszystkich do zakopania kapsuły czasu:

CEGIEŁKA DO CEGIEŁKI

RUSZA BUDOWANIE

DO NOWEGO PRZEDSZKOLA

ZACZYNAMY ODLICZANIE

KAPSUŁA WMUROWANA

WIADOMOŚĆ W PRZYSZŁOŚĆ WYSŁANA

NASZE RYSUNKI, RĄCZKI I TWARZE

CZY JE POZNAMY?

ZA 50 LAT CZAS POKAŻE

BUDOWANIA NADSZEDŁ CZAS

DO WKOPANIA PIERWSZEJ ŁOPATY ZAPRASZAMY WAS

Poprawiony: środa, 25 października 2017 22:38