strona główna wycieczki Zwiedzamy Arboretum w Rogowie
Zwiedzamy Arboretum w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 października 2017 17:50

Po pochmurnych i deszczowych dniach wreszcie nadeszła złota, polska jesień. Drzewa mienią się feerią barw, a przez żółte i czerwone liście prześwitują promienie słońca. Taką jesień wszyscy kochają . My także i dlatego  postanowiliśmy spędzić dzisiejszy dzień w rogowskim Arboretum. Spacerując alejami  podziwialiśmy przyrodę , która powoli zaczyna zapadać w zimowy sen.Ogromne wrażenie wywarła na nas aleja czerwonych klonów  , pod którymi rozpościerał się czerwony dywan z liści. Na terenie Arboretum leży tysiące kasztanów, szyszek i kolorowych liści . Podczas wycieczki przyglądaliśmy się  mieszkańcom lasu szykujących się do nadchodzącej zimy .  Odwiedziliśmy także Alpinarium , gdzie  dokarmialiśmy ryby pływające w oczku wodnym . Dzisiejsza wycieczka sprawiła nam ogromna radość , pamiątką z pobytu w Arboretum są kolorowe liście które przynieśliśmy do kącików przyrody .

Poprawiony: wtorek, 17 października 2017 18:40