strona główna wydarzenia Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 października 2017 18:46

Dzisiaj w przedszkolu odbył się

Do przedszkola dziarsko wkroczyła pacynka Agata - miłośniczka bajek. Przedstawiła się głośno i wyraźnie, wprowadzając wesoły nastrój. Zachęciła dzieci, aby pochwaliły się swoimi ulubionymi bajkami. Pytała czy dzieci lubią słuchać różnych opowieści i kto je im opowiada. Agatka, zaproponowała dzieciom zabawy dźwiękonaśladowcze, oddechowe i emisyjne. Przeciągając sylabę MI, dzieci ćwiczyły swoje głosiki, aby w przyszłości mogły same pięknie czytać. W tej chwili przedszkolaki są mistrzami w rozpoznawaniu i nazywaniu obrazków. To wykorzystała Agata. Przygotowała trzy krótkie historyjki słowno - obrazkowe, pt.: "Żabi koncert", "Biedronka i konik" oraz "W ogródku" i zaangażowała je do wspólnego "czytania", wykorzystując sprzęt multimedialny. Ale na tym nie koniec! Pacynka Agatka zaprezentowała zebranym dzieciom kilka ćwiczeń graficznych wykonywanych w powietrzu. Takie rysowanie "na niby". To była rozgrzewka przed kolejną zabawą. Tym razem Agata zaprosiła dzieci do sztalug, aby "rysowały wierszyki". "Komputer opowiadał" jak kolejno rysować kotka, myszkę lub samochód a dzieci tworzyły piękne obrazki wsłuchane w rymowane polecenia. To się nazywa ZAANGAŻOWANE CZYTANIE :))

PAMIĘTAJMY :

Poprawiony: niedziela, 15 października 2017 20:35