strona główna wydarzenia Sprzątamy Świat
Sprzątamy Świat Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 września 2017 19:31

 

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkole od lat propaguje tego typu działania . Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci  wyruszyły w teren w poszukiwaniu śmieci.  Dzieci 3,4- letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a 5,6-latki wyszły poza teren przedszkola – do lasu, gdzie zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i w lesie zrobiło się czysto i przyjemnie.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność    wobec siebie i przyrody. Po powrocie do przedszkola przedszkolaki wzięły udział w quizie ekologicznym , którego głównym celem było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 19:50