strona główna wydarzenia Alarm próbny w przedszkolu
Alarm próbny w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 września 2017 11:26

Rozpoczynając pobyt w przedszkolu wszystkie dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Podczas zajęć edukacyjnych starszaki utrwalały  a młodsze dzieci poznawały wiadomości dotyczące ewakuacji w razie zaistniałego niebezpieczeństwa. Dzieci przeszły drogami ewakuacyjnymi , zapoznały się ze znakami  , które pokazują kierunek ewakuacji . Wiedzą , że przy słownym alarmie " UWAGA OGŁASZAM ALARM" należy natychmiast wszystko zostawić i ustawić się przy swojej Pani i uważnie słuchać jej poleceń. Informacje dotyczące ochrony przeciwpożarowej systematycznie przekazywane są dzieciom podczas zajęć, zabaw . Dzisiaj 19 września mogliśmy sprawdzić umiejętność ewakuacji podczas ogłoszonego bez zapowiedzi ALARMU PRÓBNEGO . Po usłyszeniu alarmu słownego , natychmiast wszyscy przebywający w budynku przedszkola ( dzieci, pracownicy) przystąpili do ewakuacji. Nauczycielki ustawiły dzieci i po przeliczeniu grupy opuściły budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi , wyznaczony pracownik dokonał wyłączenia głównego włącznika prądu i wraz z dyrektorem sprawdził wszystkie pomieszczenia czy nikt w nich nie pozostał. Uczestnicy próbnego alarmu zebrali się w wyznaczonym miejscu , gdzie nauczyciele przekazali raport dyrektorowi o stanie obecności dzieci . Podczas alarmu nikt nie płakał , nie bał się , cała akcja przebiegła bardzo sprawnie z zachowaniem wszystkich wytycznych zawartych w Instrukcji ppoż. Po powrocie do budynku nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat różnych zagrożeń i uświadamiali je ,że tego typu ćwiczenia są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa.

Poprawiony: wtorek, 19 września 2017 11:58