strona główna wycieczki Mikrokosmos wspomnienia z wycieczki
Mikrokosmos wspomnienia z wycieczki Drukuj Email
wtorek, 09 października 2012 17:46

Nadszedł długo oczekiwany dzień . Nasza pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. Były obawy że jesienna aura , kapryśna i zmienna jak wiatr  może nam popsuć szyki. A jednak tak się nie stało , powitało nas z rana piękne jesienne słoneczko , które "szepnęło"  ,że będzie nam towarzyszyło podczas wycieczki. Tak więc po śniadaniu  grupy VI , V , I i III przypomniały sobie ze swoimi Paniami najważniejsze zasady ruchu drogowego oraz przepisy bezpieczeństwa które  każdy powinien znać. Potem  ciepło ubrani z uśmiechem na twarzach wsiedliśmy do autokaru i ..pojechaliśmy w stronę Mikrokosmosu , pełni wiary że to będzie wspaniała przygoda . Droga do Ujazdu minęła nam bardzo szybko . Zafascynowani tym co może nas tam spotkać , przekroczyliśmy bramę MIKROKOSMOSU. Dla tych co myślą ,że odbyliśmy wycieczkę w przestrzeń kosmiczną , należy się wyjaśnienie .Otóż w Parku Mikrokosmos spotkaliśmy się z realistycznymi rzeźbami owadów w wielokrotnym powiększeniu. Owady znajdują się na trasie ścieżki dydaktycznej . Przy każdej postaci owada znajdują się tabliczki  ze szczegółowym opisem oraz ciekawostkami dotyczącymi danego gatunku. Podziwialiśmy żuka, stonogę, pająka krzyżaka , stonkę, pszczołę a nawet komara. Na końcu ścieżki mieliśmy okazję podziwiać czarne łabędzie , które pływają po stawie. Kiedy skończyliśmy podziwiać owady , czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka , a właściwie dwie. Wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych podczas których malowaliśmy owady z gipsu, które zabraliśmy ze sobą do domów. Wielka frajdą  był "czas wolny" na placu zabaw , gdzie można było poszaleć na trampolinie , w małpim gaju i nie tylko.Aż żal było opuszczać to magiczne miejsce , ale cóż wszystko co dobre musi się skończyć  , czas nie ubłaganie wzywał nas do powrotu do naszego przedszkola. Bogatsi o nowe doświadczenia , ze wspaniałymi wspomnieniami wróciliśmy do przedszkola gdzie natychmiast dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami z kolegami, rodzicami i Paniami. Z niecierpliwością oczekujemy na następną wycieczkę. Bo nie ma nic lepszego jak przygoda , która dostarcza nam emocji , wrażeń i wzbogaca nasze wspomnienia.

więcej zdjęć w galerii

Poprawiony: środa, 10 października 2012 18:07